Kalendarz wydarzeń prewencyjnych

Trwa ładowanie

"Bezpieczne ferie" - spotkanie z dziećmi w Bargłowie Kościelnym

Data od - Data do 25-01-2012 - 25-01-2012  
Organizatorzy PT KRUS w Augustowie, Komenda Powiatowa Policji w Augustowie, Okręgowy Inspektorat Pracy Oddział w Suwałkach  
Województwo PODLASKIE  
Powiat augustowski  
Gmina Bargłów Kościelny  
Miejscowość Bargłów Kościelny  
Miejsce Zespół Szkół w Bargłowie Kościelnym  

25 stycznia o godz. 9:10 na terenie Zespołu Szkół w Bargłowie Kościelnym odbędzie się spotkanie pracowników KRUS, Inspekcji Pracy oraz Policji z dziećmi z Gminy Bargłów Kościelny, przebywającymi pod opieką szkoły w czasie ferii zimowych. Spotkanie pod hasłem "Bezpieczne ferie" ma na celu uświadomienie dzieciom, jakie zagrożenia występują w gospodarstwie rolnym oraz jak ich unikać podczas pracy i zabawy. Policjant omówi zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz doradzi jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Organizatorami spotkania są: PT KRUS w Augustowie, Komenda Powiatowa Policji w Augustowie i Państwowa Inspekcja Pracy Oddział w Suwałkach. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (87) 644 67 14 (Magdalena Polkowska).

Sprawozdanie

25 stycznia PT KRUS Augustów zorganizowała spotkanie informacyjne dla dzieci z gminy Bargłów Kościelny, które odbyło się w ramach akcji Policji "Bezpieczne Ferie". Przedstawicielki PT KRUS w Augustowie oraz PIP w Suwałkach omówiły bezpieczne zachowania w gospodarstwie rolnym w czasie zimy, wymieniły prace niebezpieczne, których nie powinny wykonywać dzieci do lat 16. Następnie przedstawiciel Policji przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poinformował jak należy się zachowywać podczas zabaw zimowych oraz radził, jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Ostrzegał także jak niebezpieczne są kuligi organizowane za samochodami i ciągnikami oraz zachęcał do noszenia elementów odblaskowych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali książeczki "Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym" oraz odblaski - "widoczny bardziej bezpieczny". W spotkaniu uczestniczyło 16 dzieci.

"Bezpieczne Ferie" w Bargłowie Kościelnym

Data dodania:
23-01-2012